• 0532 772 41 14 - 0532 772 56 27
Mart 1, 2019

Kuka Aracı

by gokhan in Vidanjor

Kuka aracı yüksek basınç altında su fışkırtarak kanalların temizlenmesinde kullanılan bir araç çeşididir. Bu araç vidanjör aracının temizlemekte zorlandığı alanları temizlemektedir. Genellikle önce bu araç ardında da vidanjör aracı kullanılır. Temizlenmesi gereken kanal tarzı yerlerin çeperlerine yapışarak biriken tortu benzeri maddeler vidanjörün çalışmasını zorlaştırır. Bu gibi sorunlar karşısında devreye bu araç girer. Çok yüksek basınçlarda tazyikli su fışkırtarak kanal çevresini tortulardan temizler ve vidanjör aracının orada rahatça çalışmasına olanak sağlar.

Kuka Aracının Genel Özellikleri Nelerdir?

Vidanjörde bulunan tank kuka aracı arakasında da bulunur. Bu tank vidanjörün aksine atık depolamak için değil temiz su taşımak için kullanılır. Yüksek basınçlı su mantığı ile çalışan bu aracın arkasında bulunan tank, fışkırtılacak olan temiz suyu taşır. Bunun dışında aracın arka tarafında bulunan kanal açmak için kullanılan hortum, temizlik hortumu ve yüksek basınç oluşturmak için kullanılan pompa yer alır. Bu yüksek basınç pompası 3 pistollüdür. Bunlar dışında aracın güvenlik ve filtreleme sitemleri de vardır. Kanal temizleme işlerinde kullanılan bu araç temiz, hijyenik ve sağlıklı bir çevre için gerekli araçların başında yer alır. Bu tarz temizleme işlerine yeterince önem verilmezse ilerleyen dönemlerde ciddi sıkıtılar baş gösterebilir. Vidanjorcu.com olarak sizlere kaliteli bir hizmet vermek için buradayız.

Kuka Aracının Önemi Nedir?

Kuka aracı modern uygulamalar karşısında arka planda kalmış gibi gözükse de hala en pratik çözüm üreten araçlardan birisidir. Boyutunun yeni kanal açma araçlarına göre daha küçük olması büyük şehirlerde olası problemleri çözmek için kullanımını daha da kolaylaştırıyor. Bu araçların yeni kanal açma araçlarına göre daha ekonomik olması da tercih edilme sebeplerinden birisidir. Kanal tıkanıklığında kullanımı çok rahat pratik olduğu için bu araçlar tercih edilir. Tıkanan kanala fışkırtılan çok yüksek basınçlı su kanalın akışına devam etmesine yardımcı olur. Eğer bu aracın müdahale etmesi gereken bir yerde hemen gerekli işlemler yapılmazsa ilerleyen dönemlerde sıktılar giderek artacak ve kanalın tamamen tıkanmasıyla sonuçlanacaktır. Firmamız acil müdahale için hizmetinize hazırdır. Kaliteli ve sağlam iş için firmamızı tercih edebilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp