• 0532 772 41 14 - 0532 772 56 27
Mart 10, 2019

Vidanjör Firmaları

by gokhan in Vidanjor

Vidanjör adı verilen araç bir iş makinesidir. Bu iş makinesi fosseptik çukurlarında biriken atıkları çekmek ve onları uygun yerlere boşaltmak için tasarlanmıştır. Önceleri kanalizasyon altyapısı olmayan yerlerdeki yerleşim birimleri insani atıklarını fosseptik çukurlarında biriktirir ve bu çukurlar dolduğu zaman da vidanjör çağırarak çukur boşaltılırdı. Şimdilerde kanalizasyon altyapısı olmayan yer neredeyse yoktur. Vidanjör şimdilerde çoğunlukla şehirlerde bulunan lağımların tıkanmalarını gidermek için kullanılmaktadır. Önceleri vidanjör hizmetini belediyeler verirken şimdilerde bu işi artık özel vidanjör firmaları yapmaktadır. Vidanjör kullanımı gerekli olan yerlerde firmalar özenle seçilmelidir. Çünkü bu boşaltım ya da tıkanıklığı giderme işleri düzgün yapılmazsa ilerleyen zamanlarda daha büyük maddi kayba sebep olabilir.

Vidanjör Makinesinin Ekipmanları Nelerdir?

Vidanjörler arkalarında tank bulunan kamyon tipi araçlardır. Bu tank, atığın kısa süreli depolanması için kullanılır. Tanka doldurulacak atık için emme borusu kullanılır. Emme borusunun atığı emebilmesi için santrifüj kullanılır. Emme borusu atığın bulunduğu yere indirilir ve sıvının içine yerleştirilir. Daha sonra santrifüj pompası çalıştırılarak atıkların tanka dolması sağlanır. Vidanjör hizmeti almak için vidanjör firmaları gibi yerlerden öncelikle bilgi almalısınız. Bizler vidanjorcu.com olarak bu hizmeti en iyi şekilde almanız için hizmet vermekteyiz. Kaliteli işler yapmak için tüm ekibimizle sizlerin hizmetindeyiz. Sorunlarınız için internet sitemizi ziyaret etmeniz sizlere fikir sunabilir.

Vidanjörün Önemi

Vidanjörler daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamamız için gerekli olan araçlardan belki de en önemlisidir. Sadece evsel atıklar için değil ayrıca fabrika atıkları gibi çevreye ciddi zararlar verebilecek kimyasal atıkların da temizlenmesinde ve uygun yerlere boşaltılmasında iş görürler. Başta plastik üretim fabrikaları ve kimyasal üretim fabrikaları olmak üzere birçok üretim fabrikasının atıkları da vidanjörler ile toplanmaktadır. Temiz ve kaliteleri işler yapan vidanjör firmaları bulmak gerekmektedir. Eğer yapılan çalışma kaliteli değilse ilerleyen süreçte büyük sıkıntılar yaşanabilir. Örneğin bir üretim fabrikasının kimyasal atıkları tam olarak vidanjöre alınmazsa ve iş baştan savma yapılırsa orada kalan kimyasal atıklar çevreye tehdit oluşturabilir. Firmamız temizlik ve kalite konusunda sizlere garanti veriyor.

TIKLA ARA
WhatsApp