• 0532 772 41 14 - 0532 772 56 27
Mart 11, 2019

Vidanjör Kuka

by gokhan in Vidanjor

Bazen çok yağan yağmur neticesinde, bazen zamanla birikmiş olan atıklar sebebi ile atık su / kanalizasyon sistemlerinde tıkanma meydana gelebilir. Bu tıkanıkların giderilmesi ve sağlıklı bir şekilde açılması içi bazı araçlar kullanılır bu araçlardan bir tanesi de vidanjör kuka olarak adlandırılan araçtır.

Neden Tıkanıklık Olur?

Yeni yapıların olduğu yerlerde yapılan yeni altyapı sistemlerinden ötürü pek fazla görülmeyen tıkanıklıklar daha çok eski evlerin olduğu yani eski altyapı sistemlerinin olduğu yerlerde gözükür. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak meydana gelen tıkanıklıkların açılması konusunda hizmet alınacak araçlar vidanjör olarak adlandırılmaktadır.

Bu sistemlerde meydana gelecek olan tıkanıklıklarda ya da atıkların rahat bir şekilde akmaması durumunda, evlere, konutlara kötü kokuların ulaşması durumu meydana gelebilir.

Alanında uzman, eğitimli ve profesyonel kadromuz ile her türlü kanal, kanalizasyon tıkanıklıklarında hizmetinizdeyiz. Her türlü teknik ve teknolojik gelişmeyi takip eden bir firma olarak son teknoloji araçlarla sizlere hizmet veriyoruz.

Vidanjorcu.com olarak her türlü kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarınızda çözüm üretmek için sizlere hizmet veriyoruz, vidanjör kuka ihtiyaçlarınızda da sizlere güven ve garanti ile hizmet veriyoruz.

Nasıl Çalışır?

Bu araç arka kısmında bulunan düzenek sayesinde, tıkalı olan kanala uzatılan hortumdan kanala tazyikli su vererek söz konusu tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Bu etkili ve başarılı kanal açma yöntemi hem bina dışı meydana gelen tıkanıklıklarda hem de kanal tıkanıklıklarında uygulanmaktadır.

Basınçlı Su İle Tıkanıklık Açma

Vidanjör kuka kendisine bağlı olan hortumun ucuna bağlanmış olan kanal açma kafası ile basınçlı su püskürterek, basınçlı suyun itme ve parçalama özelliğinden yararlanılarak tıkanıklık giderilir.

Araç tarafından yüksek basınç ile püskürtülen su sayesinde kanal içinde meydana gelmiş olan tıkanıklık giderilir. Bu basınçlı su tutma işlemi sırasında, tıkanıklığı meydana getiren parçalar bazen birikir. Bu durumda da bu işlemin ardından vidanjör yani vakum tankeri ile bu tıkanıklığa meydan olan maddeler temizlenir.Basınçlı su ile temizlenmiş olan kanallarda zamanla kullanıma bağlı olarak meydana gelen daralma ya da sağlıklı akışı engelleyecek olan maddeler temizlenir.

TIKLA ARA
WhatsApp